Svarbiausi faktai apie drenažą

Drenažas – tai tik vienas iš daugelio sprendimų, kurį verta įgyvendinti tuo atveju, jei turite jums priklausantį pastatą, norite gyventi kokybiškai, tvarkingai bei saugiai. Na, o dalykų, kuriuos verta žinoti apie drenažą – labai daug. Kokie faktai yra patys svarbiausi? Jais ir pasidalinsime šį kartą.

Kas apskritai yra drenažas?

Jei jau siekiame pateikti pačią svarbiausią informaciją apie drenažą, tai visų pirma, turėtumėte atsakyti į klausimą: kas apskritai yra drenažas? Drenažu yra vadinama konstrukcija, kuri surenka besisunkiantį vandenį ir  bei užtikrina jo patekimą į bjefą. Pavasarį tirpstantis sniegas, dažnos bei gausios vasaros liūtys – tik kelios priežastys, dėl kurių, tuo atveju, jei nebus drenažas, jums priklausanti teritorija gali būti užtvindyta.

Kaip įrengti drenažo sistemą?

Išsiaiškinus, kas apskritai yra drenažas ir kam reikalinga ši konstrukcija, būtina atsakyti ir kitą klausimą: kaip ją įsirengti? Pateikiame  svarbiausias gaires, kaip įsirengti drenažą:

  1. šalutiniai kanalai su pagrindiniu turi būti sujungti 60 laipsnių kampu, vanduo – bėgti į griovį su nuolydžiu;
  2. tame pačiame lygyje, kokiame yra dirvožemis, įrenkite tranšėją. Rekomenduojamas plotis bei gylis – 90 cm. Pagrindą užklokite maždaug 5 cm storio sluoksniu žvyro;
  3. atlikę visus išvardintus darbus, pereikite prie kito – sujunkite vamzdžius, po to juos u-denkite akmenimis: iš pradžių naudokite stambius, vėliau – šiek tiek smulkesnius, galiausiai užklokite dirvožemiu.

Visus drenažo įrengimo darbus patariama atlikti šiltuoju metų laiku.

Apie medžiagas

Kaip matyti, tam, kad būtų įrengtas drenažas, prireiks įvairių medžiagų bei gaminių. Jei drenažą planuojate įrengti patys, tokiu atveju jums teks atlikti ir dar vieną darbą – įsigyti šiam darbui atlikti reikalingų komponentų.  Jokiu būdu nedarykite to paskubomis – sudarykite tikslų sąrašą, kokius gaminius būtina įsigyti, pasidomėkite, kaip juos išsirinkti, kokie gaminiai reikalingi jūsų atveju, palyginkite kainas ir tik tuomet pirkite.

Kaip įrengti drenažo duobę?

Tam, kad drenažas savo funkciją atliktų kokybiškai, būtina ir drenažo duobė. Labai svarbu vamzdžius sukonstruoti taip, jog vanduo pateiktų tiesiai į duobę. Rekomenduojami duobės matmenys  – 1,8 pločio ir tiek pat gylio.

Kaip užmaskuoti tą vietą?

Vieta, kurioje bus įrengta drenažo duobė, gerokai išskirs iš bendro teritorijos vaizdo, todėl bus geriausia, jei pagalvosite apie sprendimus, kaip tai užmaskuoti. Bene patys populiariausi  bei geriausi sprendimai  – užpilti šią vietą durpėmis ar dirvožemiu bei pasodinti vieną kitą dekoratyvinį augalą.

Kur bus išleidžiamas sukauptas vanduo?

Tai – dar vienas klausimas, kuris taip pat pareikalaus jūsų dėmesio. Kadangi duobės talpa yra ribota, būtina apgalvoti sprendimus, kur bus išleidžiama sukauptas vanduo. Koks sprendimas yra tinkamiausias, priklausys nuo konkrečios situacijos, tačiau paprastai šis vanduo išleidžiamas į tvenkinį ar griovį. Norite ypač išmanaus sprendimo? Tokiu atveju belieka tik panaudoti šį vandenį sodo, daržo ar vejos drėkinimui.

Ar būtina tai daryti pačiam?

Susipažinus su darbų, kuriuos yra būtina atlikti tuo atveju, jei norite įrengti drenažą eiga, gali kilti klausimas: o kaip pasielgti tuo atveju, jei drenažas reikalingas, tačiau to nenorite daryti patys? Gyvenant 21 amžiuje, būtų sudėtinga rasti situaciją, iš kurios nebūtų išeities, tad ką tik aprašyta, taip pat ne  išimtis. Jei norite išvengti šių darbų atlikimo, belieka tik prisiminti, jog šalyje veikia dešimtys įmonių, teikiančių drenažo įrengimo  paslaugas. Maža to, tokiu atveju būsite išgelbėti ne tik nuo drenažo įrengimo, bet ir nuo visų šiam tikslui reikalingų gaminių įsigijimo  – specialistai patys parūpins visas šiam darbui atlikti reikalingas medžiagas, įrankius, detales.

Kaip išsirinkti šias paslaugas teikiančią įmonę?

Siekiant atsakyti į šį klausimą, belieka tik pridurti, jog kuo daugiau kriterijų nustatysite, tuo lengviau bus išsirinkti. Taigi, į kokius kriterijus būtina atkreipti dėmesį? Savaime suprantama, svarbiausiu turėtų išlikti kokybė – pasidomėkite, kaip kokybiškai darbus atlieka viena ar kita įmonė. Nemažai daliai žmonių svarbų vaidmenį vaidina  ir kaina – pasidomėkite, kokias preliminarias kainas siūlo įmonės ir rinkitės patraukliausią kokybės bei kainos derinį. Svarbi yra ir vieta, kurioje įsikūrusi įmonė – rinkitės tą, kuri arčiausiai jūsų.