Vejos įrengimas

Gražus, tvarkingas kiemas, aikštelė ar pievutė – tai tarsi žmogaus ar įmonės vizitinė kortelė. Gražioje aplinkoje visuomet maloniau būti, o klientams ar tiesiog praeiviams gera paganyti akis. Taigi jei taupote savo laiką ir norite kokybiško rezultato, aplinkos tvarkymo darbus patikėkite įmonei „Eunesa“.

Vejos įrengimas: tai turi žinoti kiekvienas

Norite, kad jums priklausančios teritorijos poilsio zoną puoštų ypač dekoratyviai atrodanti veja? Tokiu atveju belieka tik pridurti, jog tai padaryti tikrai įmanoma, tereikia šiek tiek pasistengti. Na, o, kad pastangos nenueitų veltui, jos turi būti tikslingos – labai svarbu žinoti, ką ir kaip daryti. Taigi, siūlome puikią galimybę sužinoti svarbių dalykų apie vejos įrengimą.

Nuoseklus darbas – tobulas rezultatas

Visi, kurie nori turėti puikiai atrodančią veją, visų pirma turi žinoti, kad svarbiausias vaidmuo atitenka nuosekliam darbui. Taigi, kokie yra darbai, kuriuos būtina atlikti, norint jums priklausančioje teritorijoje matyti puikiai atrodančią veją? Darbų, kuriuos teks atlikti, yra nemažai, tačiau svarbiausia – nuoseklumas. Jei norite puikiai atrodančios vejos, atlikite šiuos darbus: suformuokite sklypo reljefą, sudaiginkite ir nupurkškite piktžoles herbicidais, išlyginkite, voluokite, paskleiskite kompostinę  žemę ir vėl voluokite, išpurenkite žemę ir patręškite, mulčiuokite sėklas durpėmis arba kompostu, voluokite, nupjaukite veją, atsėkite (jei yra poreikis), vėl nupjaukite, patręškite ir dar kartą nupurkškite veją herbicidais.

Kiekvienas iš šių darbų vaidina svarbų vaidmenį, todėl nepamirškite surinkti papildomos informacijos – atkreipti dėmesį tai, kaip, kada ir toks darbas turi būti atliekamas. Vis dėlto, bene didžiausias dėmesys yra skiriamas sėjimui, tad būtent apie šį etapą verta pakalbėti šiek tiek plačiau.

Labai svarbu parinkti tinkamą laiką sėjai. Vis dėlto, jei dar niekada neteko įveikti tokios užduoties, tai padaryti gali būti sunkoka. Na, o ką apie tai sako specialistai? Pastarieji tvirtina, jog vejos sodinimui turėtų būti parinktas toks laikas, kad visų rūšių žolėms nestigtų drėgmės. Na, o jei siektume įvardinti tinkamiausią metų laiką, tokiu atveju, tai – pavasaris. Jei nutiko taip, kad vejos šiuo metu laiku pasėti nespėjote, tuomet vertėtų prisiminti, jog kitas šansas jūsų laukia antroje vasaros pusėje  – laikotarpis nuo liepos pabaigos iki rugpjūčio vidurio yra idealus vejos sodinimui dėl dviejų priežasčių: pirma – šiuo laikotarpiu dažniau lyja, tad drėgmės tikrai nepritrūks; antra – piktžolės augs lėčiau.

Kokią veją pasirinksite?

Tai – dar vienas svarbus klausimas, į kurį atsakymą yra būtina rasti iš anksto. Galite rinktis vieną iš šių variantų:

 • jau išaugintą ruloninę veją;
 • išauginti veją iš sėklų mišinio.

Na, o, tam, kad suprastumėte, kuris variantas yra tinkamiausias jūsų atžvilgiu, apie kiekvienos rūšies veją svarbu žinoti tam tikrus dalykus.

Ruloninė veja

Toks pasirinkimas yra ypač tinkamas tiems, kurie nori greito efekto – ruloninį veja prigyja per savaitę nuo paklojimo. Vis dėlto, būtina pažymėti ir tai, jog šios  rūšies vejos įrengimas yra sudėtingesnis.

Veja, išauginta iš sėklų mišinio

Tam, kad pamatytumėte puikų šios vejos vaizdą, palaukti teks šiek tiek ilgiau  – ją nušienauti galėsite praėjus maždaug mėnesiui nuo pasėjimo, tuo tarpu veja sudygsta maždaug per kelias savaites. Belieka tik pridurti, jog tuo atveju, jei pasirinksite šios rūšies veją, turėsite daug  pasirinkimų – galite rinktis veją, kuri bus atspari pastoviam mindžiojimui; veją, skirtą sporto aikštynams; paprasta veja; dekoratyvinė veja; veja pavėsingai vietai ir pan.

Nenorite šio darbo atlikti patys? Tokiu atveju belieka tik pridurti, jog egzistuoja puiki išeitis – galite pasinaudoti įmonių, kurių veikla – vejos įrengimas, paslaugomis. Keletas pastebėjimų, praversiančių tiems, kuriems pasirinks būtent šį variantą:

 • nustatyti tikslią paslaugos kainą neįmanoma, kadangi jai įtakos turi įvairūs veiksniai (vejos rūšis, sklypo būklė bei plotas). Taigi, tikslesnę kainą sužinoti bus galima tik po specialistų apsilankymo ir esamos padėties įvertinimo;
 • toks pasirinkimas padės sutaupyti ypač daug laiko (viskas, ką tereikės padaryti, tai – tik išsakyti pageidavimus, o visi darbai bus atlikti už jus), o taip pat ir fizinių jėgų (vejos įrengimas – fiziškai nelengvas darbas, tad pareikalaus nemažai ištvermės).

Daugeliui žmonių vejos įrengimas atrodo ilgas ir sudėtingas procesas. Vis dėlto, taip atrodyti gali tik iš pirmo žvilgsnio – turint reikalingas žinias bei laikantis rekomendacijų, vejos įrengimo darbus atlikti nebus sudėtinga. Akivaizdu, jog džiaugtis puikia aplinka nėra sunku, tereikia įdėti šiek tiek pastangų.

 

Galime pasiūlyti Jums įvairių kvalifikuotų specialistų paslaugas. Tai:

 • trinkelių klojimas, akmens grindinio klojimas kiemuose, aikštelėse ir kitose teritorijose;
 • profesionalus trinkelių valymas;
 • grunto lyginimas su mini ekskavatoriumi;
 • žemių išsklaidymas su mini ekskavatoriumi;
 • kitos mini ekskavatoriaus su operatoriumi paslaugos, įskaitant ir tranšėjų kasimą;
 • inžinerinių tinklų tiesimas, remontas;
 • vejos ir kelio bortelių įrengimas;
 • lietaus kanalizacijos ir žaliųjų vejų drenažo įrengimas;
 • teritorijos apželdinimas;
 • įvairūs kiti aplinkotvarkos – gerbūvio darbai.

Darbams teikiame ilgalaikes garantijas. Susisiekite – mielai Jus pakonsultuosime ir padėsime savo teritorijoje pritaikant šiuolaikiškiausius aplinkotvarkos sprendimus.

gerbuvio-darbai