Valymo įrenginiai

Valymo įrenginiai: pasirinkimas, pastatymas, naudojimas bei priežiūra

Šiandien būtų galima išvardinti ne vieną įrenginį, kuris gerokai palengvina mūsų buitį, paverčia ją tvarkingesne, saugesne, leidžia įgyvendinti įvarius sprendimus, leidžiantis gyventi kokybiškiau, saugiau, tausoti gamtą. Vienas tokių gaminių  yra ir valymo įrenginiai. Apie juos verta turėti daug   informacijos, tačiau svarbiausia – pasirinkimas, pastatymas, naudojimas bei priežiūra. Kaip tik šiuos aspektus ir aptarsime šį kartą.

Pasirinkimas

Pasirinkimas  – vienas svarbiausių procesų. Belieka tik pridurti, kad renkantis  valymo įrenginius yra labai svarbu tinkamai įvertinti esamą situaciją. Jei manote, kad tai padaryti jums trūksta kompetencijos, tokiu  atveju nepriimkite sprendimų savarankiškai – būtinai pasikonsultuokite su profesionalais, kurie parinks tinkamiausius valymo įrenginius jūsų atveju. Kuomet kalbame apie šių įrenginių pasirinkimą, dėmesį verta atkreipti į tai, jog jie skiriasi savo išvaizda, modeliu, galingumu (ir tai yra tie kriterijai, kuriuos būtina ypač atidžiai vertinti), tačiau pasižymi ir tam tikromis, bendromis savybėmis. Taigi, kokiomis savybėmis pasižymi valymo įrenginiai? Netrukus jas išvardinsime.

Drenazas

Ekologiškai nekenksmingi

Bene viena svarbiausių savybių, kurią turi kiekvienas valymo įrenginys, yra ta, jog šie gaminiai – ekologiškai nėra kenksmingi, trumpai tariant, jei naudosite šiuos įrenginius, nekenksite nei sau, nei aplinkinių sveikatai. pastaruoju metu vis daugiau ir daugiau žmonių ieško sprendimų, kaip gyventi kuo sveikiau ir kurti kuo saugesnę aplinką. Belieka tik pridurti, jog valymo įrenginiai šiuo atveju yra idealus pasirinkimas. Maža to, visi prekyboje esantys gaminiai turi sertifikatus.

Tyliai dirba

Dauguma žmonių yra linkę galvoti, kad visi tokio pobūdžio įrenginiai skleidžia triukšmą, kuris gali trukdyti dirbti ar ilsėtis. Galbūt ši taisyklė ir galioja kitiems įrengimams, tačiau to, tikrai negalima pasakyti apie valymo įrenginius. Jei norite gyventi ramiai, be tylą sudrumsiančių garsų, būtina pažymėti, jog valymo įrenginiai tikrai pateisins jūsų lūkesčius šiuo atžvilgiu.

Neskleidžia nemalonaus kvapo

Ar žinote,  kaip nemaža dalis vartotojų apibūdina tobulai veikiančius įrenginius? Pasirodo, tokiais įrenginiais yra vadinami tie, kurie ne tik neskleidžia nemalonių garsų bei drumsčia tylą, bet ir neskleidžia nemalonių kvapų. Ieškote būtent tokio įrenginio? Atrodo, jau radote geriausią variantą – dar viena puiki savybė, kuria pasižymi valymo įrenginiai, yra ta, jog pastarieji neskleidžia nemalonių kvapų.

Nereikia jokių papildomų įrenginių

Tam, kad šie įrenginiai galėtų tinkamai funkcionuoti, jums neteks įsigyti jokių papildomų įrenginių ir patirti papildomų išlaidų.

Na, o ką daryti, jei nepaisant šių puikių savybių neradote tokio  valymo įrenginio, kuris pateisintų visus jūsų lūkesčius? Baimintis, kad liksite be jūsų buičiai taip reikalingo gaminio tikrai nereikia – išsakykite savo pageidavimus ir valymo įrenginys bus suprojektuotas pagal juos.

Pastatymas

Išsirinkus tinkamiausius valymo įrenginius, pats metas pereiti prie jų pastatymo. Vis dėlto, neretai juokaujama, kad išsirinkti tinkam valymo įrenginį gali būti kur kas sunkiau, nei jį pastatyti. O ir tiesos šiame pasakyme yra nemažai – valymo įrenginių pastatymas yra neilgas, daug specifinių žinių nereikalaujantis procesas, kurio (dar viena gera žinia), netgi galite išvengti. Klausiate, kaip? Viskas paprasta – tereikia pasinaudoti profesionalų paslaugomis.

Naudojimas

Turinti žinių apie tai, kaip išsirinkti ir kaip vyksta  valymo įrenginių pastatymas, būtina turėti ir informacijos apie tai, kaip gaminys turi būti prižiūrimas. Gera žinia ta, kad šiais įrenginiais naudotis yra ypač paprasta. Dar viena svarbi detalė – jei iškils poreikis įrenginį transportuoti, tai padaryti bus ypač lengva.

Priežiūra

Na, o baigiant šį tekstą, būtina atkreipti dėmesį ir į tai, jog valymo įrenginiai, kaip ir bet kurie kiti gaminiai, turi būti tinkamai prižiūrimi. Tad kaip užtikrinti tinkamą šių įrenginių priežiūrą? Viskas labai paprasta – svarbiausia laikytis rekomendacijų, kurias pateikia gamintojas. Na, o papildomos informacijos gali suteikti ir pardavėjas,  tad nepamirškite jam užduoti  savo klausimų.

Ir nors apie valymo įrenginius galima kalbėti labai daug aptariant įvairius aspektus, reikia akcentuoti, jog pati svarbiausia informacija yra susijusius išsirinkimu, pastatymu, naudojimu bei priežiūra, todėl, jei turite žinių apie šiuos procesus, galima sakyti, jog apie šiuos įrenginius žinote viską, kas yra svarbu.

Siūlome mūsų valymo įrenginius:

Visi įmonės įrenginiai gaminami iš stiklo pluošto medžiagos. Stikloplastis yra atsparus mechaniniams poveikiams ir korozijai. Iš jo gaminamos valymo įrenginių talpos yra lengvos, tvirtos, ilgaamžės bei neturi detalių, kurias reikėtų prižiūrėti, keisti. Jas nesudėtinga transportuoti, montuoti patogiausioje vietoje. Biologinio valymo įrenginių įmonėje gaminami buitinių nuotekų valymo įrenginiai, skirti buitinių nuotekų valymui individualiems namams, kavinėms, namų grupėms, gyvenvietėms, miesteliams.

Siūlomų įrenginių charakteristika:

  • įrenginys yra ekologiškai nekenksmingas, nes jame esantys aerobiniai mikroorganizmai;
  • įrenginys dirba tyliai, nes neturi judančių dalių;
  • pagaminti iš stikloplasčio visi pagrindiniai (tiek išoriniai, tiek vidiniai) konstrukciniai elementai yra patvarūs ir atsparūs korozijai;
  • aeracijos būdas – orapūtės pagalba;
  • biologiškai suskaldo nuotekų teršalus, neskleidžia nemalonaus kvapo, o išvalytas nutekamasis vanduo nekenksmingas ir bekvapis;

Įmonė garantuoja kiekvieno valymo įrenginio bedefektinę kokybę 10 metų laikotarpiui nuo įrenginio pridavimo – priėmimo akto pasirašymo dienos ir 1 metus elektrinei daliai.

VEIKIMO PRINCIPAS IR KONSTRUKCIJA

Biologinio nuotekų valymo įrenginys pagal veikimo principą yra aerotankas – sėsdintuvas su natūralia veikliojo dumblo recirkuliacija, kurią užtikrina specialūs patvirtinti praktikoje sprendimai.

Nuotekos į įrenginio aeracinę dalį patenka padavimo vamzdžiu, kur, vykstant intensyviai aeracijai ir maišymui, vyksta biologinis nuotekų valymas: organiniai teršalai skaidomi į paprastesnius cheminius junginius, kurie suoksidinami iki anglies dvideginio ir vandens. Liekamąjį užterštumą po valymo sudaro sunkiau skaidomos organinės medžiagos.

Nuotekų išvalymas atitinka „Nuotekų tvarkymo Reglamente“, patvirtintame aplinkos ministro 2006 05 17 įsakymu Nr. D1-236, nurodytiems normatyvams.

Iš aeracinės dalies išvalytos nuotekos su aktyviuoju dumblu per horizontalią persipylimo briauną patenka į antrinį sėsdintuvą, kuriame, esant specialiam tėkmės nukreipimui, aktyvusis dumblas sėda į apatinę dalį ir toliau nuslenka į aerotanko dugną. Nuo dugno dumblas pakeliamas oro aeraciniu srautu į besimaišantį aerotanko tūrį. Nuskaidrėję valytos nuotekos per „pjūklo“ formos briauną patenka į išleidimo lataką ir nuvedimo liniją.

Įrenginį sudaro dvi koncentriškai sumontuotos kūginės formos talpos, gaminamos iš stikloplasčio: vidinė dalis – aerotankas, išorinė dalis – antrinis sėsdintuvas. Organiniai teršalai skaidomi veikliojo dumblo ir bioplėvelės, susidarančios ant bioįkrovos, pagalba. Suspaustą orą reikalingos deguonies koncentracijos palaikymui tiekia orapūtė. Jos pastatymo vieta ir aeravimo režimas sprendžiamas konkrečiu atveju pagal esamas sąlygas. Perteklinis dumblas šalinamas mobiliomis atsiurbimo priemonėmis. Valytos nuotekos iš antrinio sėsdintuvo surenkamos periferiniame latake ir vamzdžiu nuvedamos į išleidimo vietą.

Įrenginys yra pritaikytas naudojimui gruntuose, kuriuose vandeningas sluoksnis prasideda 1,8m nuo žemės paviršiaus, įtekėjimo vamzdžio gylis yra negiliau 1,2m. Esant kitokioms sąlygoms – vadovautis gamintojo rekomendacijomis, išdėstytomis nuotekų valymo įrenginių eksploatacijos instrukcijoje.

 

GAMINIO PAGRINDINIAI PARAMETRAI

Įrenginio modelis Valomų nuotekų kiekis m3/d Žmonių skaičius Įrenginio diametras D(mm) Liuko diametras D1(mm) Aukštis nuo žemės paviršiaus iki įtekėjimo vamzdžio apačios H1(mm) Korpuso aukštis nuo dugno iki įtekėjimo vamzdžio apačios H1(mm) Orapūtės našumas l/min
NVB-1 0,5 – 0,8 2 – 4 1540 800 750-1050 1600 60
NVB-2 0,8 – 1,2 4 – 7 1640 800 750-1100 1700 80
NVB-3 1,4 – 2,0 8 – 14 1960 860 750-1300 1960 100
NVB-4 1,9 – 2,8 13 – 17 2250 860 750-1300 2250 150
NVB-5 3,2 – 4,5 18 – 25 2760 860 750-1300 2300 200